Kamienie inwestycyjne

 • Kamienie inwestycyjne - bezpieczny zysk

  Nieustanne zmiany kierujące rynkiem nieruchomości, giełdami papierów wartościowych oraz giełdami walutowymi sprawiają, że coraz więcej inwestorów decyduje się na lokatę swojego kapitału w diamenty. Kamienie inwestycyjne zyskują coraz większe uznanie i cieszą się cały czas rosnącą popularnością. Ich wysoka pozycja to przede wszystkim efekt ogromnym zysków, którymi cieszą się osoby inwestujące w diamenty. Całkowita odporność na inflację sprawia, iż lokata kapitału w diamenty jest bezpieczna oraz niezależna od spadku lub wzrostu wartości walut. Dodatkowym atutem jest również możliwość bezproblemowego dotarcia do kamienia – zarówno jego sprzedaż, jak i zakup nie jest transakcją utrudnioną, wymagającą skomplikowanych procedur. Diamenty przygotowane specjalnie z myślą o takim wykorzystaniu nie zostały oprawione w kruszec – w ten sposób o wiele łatwiejsza i precyzyjniejsza jest ich wycena.

  Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skontaktować się z rzeczoznawcą, który będzie w stanie dokładnie oszacować wartość kamienia. Ich ceny różnią się, gdyż są zależne od masy, czystości, jakości szlifu oraz kolorytu. Współpraca z rzeczoznawcą pozwoli wystawić stosowny certyfikat potwierdzający wspomniane kryteria oceny (tzw. 4C) oraz podkreśli autentyczność i rzeczywistą wartość diamentu.

 • Oferta - diamenty

  Nasze przedsiębiorstwo posiada niezwykle szeroką ofertę, którą współtworzą kamienie inwestycyjne. W praktyce najbardziej bezpieczną i zarazem opłacalną lokatą kapitału są diamenty. Od pokoleń uchodzą one za symbol luksusu i dostojności. Warto jednak mieć na uwadze, iż kamień ten, będący alotropową odmianą węgla, swoją popularność oraz kulturowe uznanie zyskał przede wszystkim dzięki wyjątkowej i zarazem niespotykanej wśród minerałów twardości. Gdy zostanie on poddany odpowiedniej obróbce trafia do sklepów oraz zakładów jubilerskich jako brylant. Nic więc dziwnego, iż od zarania dziejów przyciąga spojrzenia, ujmuje pięknem i współtworzy wizerunek najwyższych klas społecznych.

  Wyceny brylantów dokonuje się w oparciu o precyzyjnie przygotowane kryteriów, określane mianem 4C:
  - CARAT – KARAT – czyli jednostka, dzięki której możliwe jest określenie szlachetności kamienia. Jeden karat odpowiada 0,2g. Należy podkreślić, iż jest to istotny ale zarówno nie najistotniejszy parametr. Wielokrotnie zdarza się, iż dwa diamenty o tej samej masie różnią się wartością.
  - COLOUR – KOLOR/BARWA – nie jest to nic innego, jak stopień zabarwienia lub też całkowity jego brak. Najdroższe i najwyżej wyceniane kamienia wyróżniają się białe brylanty o wyjątkowym i nieuchwytnym błękitnym blasku. Spotykane są one o wiele rzadziej niż najpopularniejsze diamenty – o żółtawym odcieniu. W takich przypadkach profesjonalna wycena kamienia opiera się na rzetelnym opisie stopnia nasycenia barwą.
  - CLARITY – CZYSTOŚĆ – bez wątpienia najdroższe są kamienie, które nie zostały naznaczone inkluzjami, czyli śladami działania przyrody. Ich obecność wpływa niekorzystnie na czystość diamentu.
  - CUT – SZLIF – dzięki temu zabiegowi diament zyskuje zdolność odbijania światła. Staranny, doskonale wykonany szlif pozwala pokryć powierzchnię kamienia symetrycznymi płaszczyznami. To one pozwalają brylantowi uwodzić wspaniałym blaskiem. Warto więc, decydując się na zakup diamentu, skontaktować się z naszym biurem oraz zaczerpnąć rady eksperta.

 • Inwestycja w diamenty

  Wiele osób zadaje sobie pytanie – czym różni się inwestycja w diamenty od tradycyjnej formy oszczędzania oraz gromadzenia kapitału? Atuty tej formy zabezpieczenia majątku przekonują coraz większą grupę inwestorów. Wymienić należy w tym miejscu m.in. takie korzyści jak:
  - całkowite bezpieczeństwo,
  - wyjątkowa opłacalność.
  Co jednak sprawia, iż inwestycja w diamenty okazuje się zarówno zyskowna, jak i pozbawiona ryzyka, z którym wiążą się alternatywne formy oszczędzania? To efekt przede wszystkim:
  - braku związku pomiędzy inflacją oraz zmienną wartością kursów walutowych, a wartością diamentów;
  - swoboda, czyli możliwość zakupu lub sprzedaży kamienia w dowolnym momencie;
  - całkowite bezpieczeństwo zysków.

 • Certyfikaty

  Wykwalifikowany rzeczoznawca, posiadający uprawnienia do nadawania certyfikatów, jest w stanie opatrzyć takim dokumentem każdy kamień inwestycyjny oraz kamień szlachetny. W ten sposób materiał inwestycyjny zyskuje potwierdzenie swojej autentyczności, oryginalności oraz wartości, którą reprezentuje i która wpływa na jego cenę. Taki dokument prezentuje m.in. informacje opisujące czystość, barwę, szlif oraz masę diamentu, czyli wszystkie kryteria wpływające na jego ostateczną cenę.
  Pragniemy podkreślić, iż istnieje także możliwość wykorzystania kamienia z międzynarodowym certyfikatem – np. GIA, IGI lub HRD.